Якщо ім'я Буркард Бовензіпен та назву Alpina ви чуєте не вперше - цей пост для вас 👌

Поговоримо про історію величної автобудівної компанії, яка починала все дуже і дуже просто. 

Все почалося на початку 1960х років зі звичайного Fiat 1500, 70 кінських сил якого не вистачило Буркарду. 
Тоді в Туріні він замовив доопрацювання двигуну в відомому ательє Nardi, але всього через 50км підшипник в двигуні розлетівся.
З того моменту було прийняте рішення самостійно прокачати своє авто. 

Вивчивши повністю двигун були внесені покращення, проте Fiat не був пристосований до цього. Наступним Буркард обрав популярний на той час багатосерійний BMW 1500.
Швидко був створений "тюнінг комплект" який міг встановлюватися – bolt on – за декілька годин в гаражі та додавав 15% потужності двигуну.

Популярності такий комплект набув тільки через рік, коли BMW офіційно підтвердила його високу якість та не позбавляла гарантії на доопрацьований автомобіль.

Після того взаємовідносини вже великої на той час компанії BMW та Буркарда Бовензіпена покращуються.
Кожна наступна модель авто була доопрацьована і в 1965 році Буркард реєструє компанію з назвою Alpina, в якій було всього 6 співробітників.

Першим автомобілем, який можна було назвати Alpinа – став BMW 2002, де під замовлення можна було змінити майже все, від двигуну до салону.

Саме BMW 2002 під наглядом Alpina почали здобувати перші місця в автоспорті. Згодом після успіхів почалася розробка нового спорткару на базі Е9, який мав назву BMW 3.0 CSL, вагу 1270кг та 200 кінських сил в 1972 році.

Після великого успіху та популярності BMW створили свій підрозділ M – Motorsport. Не дивлячись на актуальність та славу Alpina відійшла від спорту та в 1978 році презентувала перший самостійний автомобіль на базі BMW 3 E21, його перезібрали та покращили. До 100км всього за 7 секунд та максимальна швидкість 230 км/год.

Наступним авто був BMW 5 E12 з турбованим двигуном, який мав 300 кінських сил та розгін до 100 за 6 секунд.
Проте через скрупульозність, якість та ексклюзив в тиражі було всього 149 автомобілів. 

Компанія ніколи не намагалася отримати вигоду. Безпека, комфорт та увага до деталей – головні пріоритети Alpina.